Eesti romanss

Arete Kerge (sopran)
Mihkel Poll (klaver)


Kontserdil kõlab läbilõige eesti soololaulu varamu tuntud ja vähemtuntud pärlitest. Valitud lood on komponeeritud läbi saja väärika aasta ja sobivad ideaalselt oma kodumaa looduse ilu ja igatsust ülistavate tekstidega tähistama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Kaunikõlalises emakeelses kavas kõlab Aavik, Vettik, E. Kapp, Saar, Auster, T. Kõrvits jpt.

Arete Kerge on lõpetanud klassikalise laulu erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe dots Nadia Kuremi lauluklassis ning maksimumhindega magistriõppe Rooma Santa Cecilia konservatooriumis maestra Rebecca Bergi juhendamisel. Tema ooperirollide hulka kuuluvad Guvernant (Britteni „Kruvipööre“), Angelica ja Genovieffa (Puccini „Suor Angelica“), Madama Vezzosa (pearoll Vincenzo Legrenzio Ciampi ooperis „La Favola dei Tre Gobbi“), Lisetta (pearoll Leonardo Leo ooperis „La Zingaretta“), Kate Pinkerton (Puccini „Madama Butterfly“), Rosina (Mozarti „La finta semplice“), Nella (Puccini „Gianni Schicchi“) ja Sandrina (Mozarti „La finta giardiniera“). Suurvormidest kuuluvad lauljanna repertuaari Händeli, Bachi, Vivaldi, Mozarti ja Mendelssohni, samuti mitmete eesti heliloojate teosed.

Mihkel Poll on astunud üles kuulsates saalides, nagu Londoni Wigmore Hall ja Barbican Hall, Peterburi Filharmoonia Suur Saal, Béla Bartóki nimeline rahvuslik kontserdisaal Budapestis, Stochkholmi Berwaldhallen ja Thbilisi Khakidze keskus, ning andnud kontserte paljudes Euroopa riikides, Kaukaasias, Venemaal ja USAs. Poll on solistina esinenud paljude orkestritega, sh Birminghami Linna Sümfooniaorkester, Sarasota Sümfooniaorkester ja Läti Riiklik Sümfooniaorkester, ning teinud koostööd dirigentidega nagu Eri Klas, Olari Elts, Anna-Maria Helsing, Mihhail Gerts, Michael Seal, Richard Laing ja Matt Andrews.
Tehniline eeldus: häälestatud kabinet- või kontsertklaveri olemasolu kontserdipaigas
Vabad kontserdikuupäevad: kokkuleppel
Email again:
Eelmine
REGIRAM - Eesti Rahvusmeeskoor
Järgmine
Kädi Plaas- Kala, Marje Lohuaru

Vastused puuduvad

Email again: