Kädi Plaas- Kala, Marje Lohuaru

Kädy Plaas – Kala (sopran)
Marje Lohuaru (klaver)

Uue kontsertprogrammi alguspunktiks sai lauljatar Kädi Plaas-Kala kokkupuude meile paljuski tundmatu autori Vianna da Motta lauludega. Koostöös pianist Marje Lohuaruga otsustasid muusikud need kaunid laulud kindlatsi ka eesti publikuni tuua. Kava täiendab da Motta eakaaslaste Faure, Satie, Raveli, Debussy ning hilisemate Zemlynski ja Alma Mahleri looming.  Muusikud püüavad edastada laulude erinevaid meeleseisundeid ning neid omavahel järjestades luua meeldejäävat kontserdielamust.

Seekordne muusikavalik on kantud pigem melanhoolsest sisekaemusest , mis ehk ongi hea sissejuhatus pikka ja pimedasse sügishooaega.

Kavas:
Raveli, da Motta, Debussy, Satie, Zemlinsky  ja A. Mahleri laulutsüklid ning klaveriteosed
Eesti Kontsert soovitab:

Sopran Kädy Plaas-Kala lõpetas 2007. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalise laulu erialal ning jäkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris dotsent Nadja Kuremi lauluklassis. Kädy Plaas on teinud koostööd Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Tallinna Barokkorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja Sinfonietta Rigaga ning dirigentidega nagu Tõnu Kaljuste, Eri Klas, Toomas Siitan, Andres Mustonen, Simon Hewett, Anu Tali, Olari Elts, Risto Joost, Edward Higginbottom, Juha Kangas ja Simone Young.

Hinnatud pianist ja ansamblipartner Marje Lohuaru on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Instrumentaalkammermuusika keskuse juhataja.  Lohuaru on andnud kontserte nimekate eesti ja ka välismaa interpreetidega, sh Pille Lill, Riina Airenne,  Jelena Komarova (Venemaa), Marianne Boettcher (Saksamaa), Laure Delcampe (Belgia), Ruta Lipinaityte, Kädy Plaas-Kala, Monika–Evelyn Liiv, Oliver Kuusik, Geraldine Casanova jne., ning esinenud festivalidel Soomes, Rootsis, Saksamaal, Venemaal, Kanadas, Ungaris, USA s ja mujal. Ta on olnud mitmete rahvusvaheliste muusikakonkursside zürii liige ja andnud meistrikursusi Soomes, Rootsis, Saksamaal, Venemaal, Itaalias, Poolas ja mujal.

Tehnilised eeltingimused:
Vajame häälestatud kontsertklaverit

Võimalik kontserdiaeg:
kokkuleppel
Email again:
Eelmine
Eesti romanss
Järgmine
Kristiina Rokashevich (klaver)

Vastused puuduvad

Email again: