Valgrega

Kärt Tomingas (vokaal)
Külli- Katre Esken (klahvpillid)
Raimond Mägi (bass)
Elvis Jakobson (löökpillid)

7. oktoobril 2018 saanuks armastatud laululooja Raimond Valgre 105-aastaseks. Laulame Valgre laule, sest tunneme seal ära iseenda, sest need meloodiad puudutavad hinge. Meie esituses koorub mõnest loost välja ka varju jäänud tundeid , mõtteid, omamoodi hetketaju.

Kärt Tomingase kvartett tuli kokku 2018 aasta sügisel  eesmärgiga on rakendada iga muusiku annet võimalikult mitmekülgselt. Esitatakse Kärt Tomingase loomingut ühiselt loodud seadetes. 

Külli-Katri Esken (khvpillid) endast:
Olen kasvanud üles muusikaga ja mänginud klaverit nii kaua, kui end mäletan, kuna isa oli Keilas tunnustatud muusikaõpetaja ja koorijuht. Lõpetasin Tallinna Muusikakeskkooli kompositsiooni ja koorijuhtimise erialal, edasi jätkasin õpinguid Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. Aastate jooksul olen tegutsenud klahvpillijana, kontsertmeistrina ja arranžeerijana nii klassika projektides kui ka erinevates pop-jazz koosseisudes. Viimased kümme aastat olen töötanud Kuusalu Kunstidekoolis klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina. Juhendan seal ka laulustuudiot, soliste ja noorte ansambleid.

Elvis Jakobson (löökpillid) endast:
Sügavam kokkupuude muusikaga läbi instrumendi tekkis juba lapsepõlves, kui maal vanavanemate pool oleva klaveri enda jaoks avastasin. Selle pilliga tekkis koheselt isiklik kontakt ja alateadlikult sai temast mu õppimis- arenemis- ja eneseväljendusvahend. Trummide juurde jõudsin palju aastaid hiljem keskkoolis esimest ansamblit tehes. Sel ajal tekkis ka mõttes kindel otsus edaspidine elu muusikaga siduda. Järgnesid pop-jazz löökpilliõpingud Otsa-koolis ja hiljem muusikapedagoogikaõpingud Muusika ja Teatriakadeemias. Samaaegselt tekkis ka võimalus omandatud teadmisi edasi anda, mille tulemusel olen juba 15 aastat pedagoogitööd teinud. Muusikuna olen alati otsinud uusi väljakutseid, mis algaastatel kippusid olema rohkem tehnilist laadi. Tänaseks huvitab mind muusikas rohkem sisu, tunnetus, improvisatsioon ja iseendana olemine. Tunnen, et see tee viib mind enda jaoks uute ja huvitavate lahendusteni, mis omakorda aitab hoida meele ja taju värskena.

Raimond Mägi (bass) endast:
Olen muusikaga tegelenud ca viimased 15 aastat ja põhiliseks ajendiks muusika õppimisel oli huvi roki, bluusi ja metal-muusika vastu ehk siis stiilide suhtes, milles minu jaoks on teatud koguse energia inensiivsuse tootmine kohustuslik, et muusika kandma hakkaks. Huvile järgnes samuti 10 aastat akadeemilist haridust - olen lõpetanud Otsa-kooli basskitarri erialal ja EMTA jazzosakonna magistrantuuri kontrabassi erialal ja täiendavat juhendust saanud Rootsis Anders Jormini käe all. Hetkel tegelen põhiliselt jazzmuusika ja helidisaini valdkonnas ja samuti on aastatega tekkinud eriline kirg muusika komponeerimise vastu. Hindan muusikas eelkõige spontaansust, ausust ja transtsendentaalse elemendi olemasolu.

Kärt Tomingas (laul) endast:
Laulnud olen alati. Teadvustatud omalooming tekkis algkoolis ning keskkooli lõpuks oli võimalus esitada juba oma täispikk kontsert. Ansambliga “Park” sai salvestatud plaaditäis lugusid (“Korallid”) ning tore, et need laulud ka tänaseid noori kõnetavad. Samuti on oma kuulajaskonna leidnud järgnenud autoriplaadid “Sinine kivi”, “Sinisilmselt. Lood ja laulud” ning “Tähistus”. Laulja-ja näitlejatee on alati olnud mu jaoks põimunud ning vahelduva eduga on liidriroll ühel või teisel. Õnnelikul kombel olen saanud näitlejana ka laulda nii laval kui filmis. Kui oled laval, siis pole vahet. Küsimus on jagamises ja jõus ja avatud südames. Alati. Viimasel viieteistkümnel aastal olen tegutsenud ka näitlejatöö-ja eneseväljenduse õppejõuna ning aru saanud, et õppimine ei lõppe iial.
Eesti Kontsert soovitab:
Näitleja ja laulja Kärt Tomingas on töötanud erinevates Eesti ja Soome teatrites ning teinud kaasa filmides, muusika-, draama- ja telelavastustes (viimastest meenub paljudele osatäitmine teleseriaalis „Alpimaja“) nii kodu- kui ka välismaal. Täna on Kärt Tomingas ka näitlejatöö ning eneseväljenduse õppejõud erinevates kõrgkoolides (sealhulgas Eesti Kõrgem Muusika- ja Teatriakadeemia, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool) ja Polygoni teatrikoolis ja Gaia koolis.
2017. aasta veebruaris esitles lauljatar oma neljandat autoriplaati “Tähistus”., mille muusika, nagu Tomingasel ikka, on teksti väärtustav, vaimsusse püüdev, rõõmustavalt rikka helikeelega ning vaimustava vokaalse vabadusega esitatud.

Tehniline:

Vajalik kohapealne helivõimendus ning helitehnik ning võimalusel ka valgusmeister intiimsema meeleolu ja kontserdikeskkonna loomiseks.
Helilahendus ei ole keeruline, reeglina saame hakkama kultuurikeskuses kohalike jõududega ning helimeistriga, kes eelnevalt teab, et võimendada tuleb 4 muusikut.

Aeg: vastavalt kokkuleppele
Email again:
Eelmine
Kristiina Rokashevich (klaver)

Vastused puuduvad

Email again: